Weekend w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Weekend w Toruniu

Kultura, Miasto, Sport
Data publikacji: 10 maja 2024
Autor: Paula Gałązka

W ten weekend w Toruniu królują studenci i siatkówka. Ci pierwsi świętują Piernikalia. Nasi siatkarze CUK Anioły zaś walczą o awans do pierwszej ligi.

PIĄTEK, 10 MAJA

godz. 9:00, Jarmark Rzemiosła Artystycznego, Galeria Copernicus, ul. Żółkiewskiego 15
W ramach Jarmarku Rzemiosła Artystycznego i Rękodzieła będzie można zakupić: biżuterię, metaloplastykę, minerały, wyroby z bursztynu, pluszaki, przytulanki, herbatki i kosmetyki z konopi, zabawki drewniane, koronki, serwetki, obrazy olejne, torebki.

godz. 16:30, Volleyball Toruń Cup, hala w Szkole Podstawowej nr 28, ul. Przy Skarpie13
Turniej finałowy o awans do Tauron 1. Ligi – harmonogram.

godz. 17:30, godz. 20:30, Kabaret Hrabi – Pociechy, Aula UMK, ul. Gagarina 11
Najnowszy program kabaretu Hrabi, który nawet dla jego twórców jest jeszcze wielką tajemnicą. O czym będzie? O najważniejszych istotach na Ziemi - dzieciach. Dlaczego? Bo nie ma lepszych pociech niż nasi milusińscy. Jaki bez nich byłby świat? Bez nich świat byłby pusty i pozbawiony sensu. „Pociechy” to spektakl dla dorosłych i młodzieży (powiedzmy, że od 12 lat), w którym kabaret Hrabi opowie także o rodzicach, opiekunach i nauczycielach owych pociech. Bywa przecież niejednokrotnie, że potrzebują oni porad i wsparcia, gdy pociechy robią hałas, albo wpadają w tarapaty. Bilety dostępne online.

godz. 18:00, „W szklanym blasku” – wernisaż wystawy, Muzeum Etnograficzne w Toruniu, ul. Wały gen. Sikorskiego 19
Ekspozycja ta po raz pierwszy tak przekrojowo prezentuje ponad 45-letni dorobek malarski artystki, od urodzenia związanej z Zakopanem, Janiny Walczak-Budzicz (z domu Jarosz). Artystka jest kontynuatorką ludowego malarstwa na szkle, świadomą nosicielką tradycji kulturowych Podhala i góralszczyzny. Na wystawie można zobaczyć 130 obrazów artystki pochodzących z zbiorów Muzeum Etnograficznego w Toruniu i 50 z kolekcji prywatnej malarki. Obrazy ujmują swoimi treściami, prowadzoną, często wielowątkową, narracją, ale też urzekają walorami artystycznymi. Są doskonałe kolorystycznie, bardzo dekoracyjne oraz pełne harmonii i elegancji. Wstęp wolny.

godz. 18:00, 15. edycja Międzynarodowego Festiwalu Grafiki Projektowej Plaster, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, ul. Wały gen. Sikorskiego 13
15. edycja Międzynarodowego Festiwalu Grafiki Projektowej Plaster będzie skoncentrowana na sztuce z Ameryki Łacińskiej. W przestrzeni toruńskiego CSW zaprezentowany zostanie współczesny plakat meksykański, indywidualna ekspozycja ubiegłorocznego laureata festiwalu – Eduardo Davita, wystawa projektantów z Ameryki Południowej oraz laureatów konkursu tematycznego. W sumie na tegorocznym Plastrze pokazanych będzie ponad 200 prac w czterech przestrzeniach.

godz. 19:00, Piernikalia 2024, Campus UMK,
Pierwszy dzień święta studentów to koncerty: Experiment, Lanberry, Krzysztof Zalewski, Guzior oraz wiele wydarzeń towarzyszących. Harmonogram Piernikaliów.

godz. 19:00, „Rytm życia” – wystawa towarzysząca Festiwalowi Muzykofilia, Galeria Artus, Rynek Staromiejski 6
Na wystawie będzie można zobaczyć prace malarskie, graficzne, rysunkowe i rzeźby, które w osobisty sposób odnoszą się do miejsca człowieka w świecie, czy to w kontekście natury, życia codziennego, technologii, czy jego świata-przestrzeni wewnętrznej. Klamrą łączącą jest tytułowy, zmienny rytm życia, który porządkuje i odmierza upływający dla człowieka czas.

godz. 19:00, Pod dachami Paryża – koncert muzyki francuskiej, CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Koncert Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka, zostanie poświęcony dwóm wybitnym przedstawicielom muzyki francuskiej: Claude’owi Debussy’emu i Maurice’owi Ravelowi. Wsłuchując się w tchnące geniuszem dzieła tych kompozytorów, wyruszymy w fascynującą, muzyczną podróż do samego Paryża. Bilety dostępne w kasie CKK Jordanki oraz online.

godz. 19:30, 20-lecie 52 Dębiec, Kombinat Kultury, ul. Podmurna 1
Koncert 52 Dębiec to nie tylko muzyka, ale także spektakularne show. To będzie wieczór, który na długo pozostanie w pamięci każdego fana 52 Dębiec oraz miłośników dobrego klasycznego rapu. Bilety dostępne w klubie Kombinat Kultury, ul. Podmurna 1/3 oraz online.




SOBOTA, 11 MAJA

godz. 9:00, Jarmark Rzemiosła Artystycznego, Galeria Copernicus, ul. Żółkiewskiego 15
W ramach Jarmarku Rzemiosła Artystycznego i Rękodzieła będzie można zakupić: biżuterię, metaloplastykę, minerały, wyroby z bursztynu, pluszaki, przytulanki, herbatki i kosmetyki z konopi, zabawki drewniane, koronki, serwetki, obrazy olejne, torebki.

godz. 10:00, Historyczny  rajd rowerowy „Flisackim Szlakiem”, zbiórka: Winnica punkt  widokowy
Rok 2024 w Toruniu to rok upamiętniający tradycje flisactwa w mieście. Stowarzyszenie GoSport zaprasza na drugi turystyczno-krajoznawczy rajd rowerowy „Flisackim Szlakiem”, który poprowadzi toruński przewodnik Paweł Bukowski. Trasa:  Winnica punkt widokowy, most gen. E. Zawackiej, punkt widokowy – ul. Majdany, most drogowy im. marsz. J. Piłsudskiego, Rybaki - port zimowy. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

godz. 12:00, godz. 17:00 Kujawiaki do śpiewania – warsztaty śpiewacze, DomKultury Bydgoskie Przedmieście, ul. Sienkiewicza 11/3
Warsztaty śpiewacze, które poprowadzi Justyna Piernik. Tematem spotkań będą pieśni i przyśpiewki utrzymane w rytmie kujawiaka. Będziemy odkrywać tajemnice ich piękna, sięgając do nagrań archiwalnych wiejskich śpiewaczek i śpiewaków z Kujaw, urodzonych w wieku XIX i na początku XX wieku. Wspólnie poszukamy szczególnych cech kujawskiego stylu wokalnego i spróbujemy zinterpretować go na nowo. Warsztaty przeznaczone dla osób, które miały już wcześniej doświadczenie ze śpiewem. Zapisy – wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy.  Wstęp wolny.

godz. 12:00, Europejskie puzzlogranie, Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8
W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbędzie się rodzinny turniej puzzli, turnieje gier planszowych „Splendor", „Architekci. 7 cudów świata", „Pędzące żółwie", „Wsiąść do pociągu. Pierwsza podróż". Uwaga: Na turniej układania puzzli oraz turnieje gier planszowych obowiązują zapisy: wypozyczalnia.gier@ksiaznica.torun.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Atrakcje towarzyszące: koło fortuny, warsztat rękodzieła, malowanie buziek, składanie obrazka z klocków Lego. Wstęp jest bezpłatny.

godz. 12:00, Oprowadzanie po 11. Międzynarodowej Wystawie Rysunku Studenckiego „Rysować teraz”, Galeria Sztuki Wozownia, ul. Rabiańska 20
Na tegorocznej wystawie można zobaczyć prace z obszaru rysunku klasycznego, prace, które wykorzystują narzędzia cyfrowe, a także instalacje, animacje, działania performatywne (indywidualne oraz grupowe). Wśród prac jest kilka propozycji wielkoformatowych i niestandardowych, są także rysunkowe komentarze, odnoszące się do sytuacji codziennych, spraw aktualnych, nierzadko osobistych.  Wydarzenie tłumaczone będzie na polski język migowy. Wstęp wolny.

godz. 13:00, „Jedno zdanie…” – warsztaty z Galerią Rusz, Galeria Sztuki Wozownia, ul. Rabiańska 20
W ramach warsztatów towarzyszących „Rysować teraz” -  11. Międzynarodowej Wystawie Rysunku Studenckiego artyści z Galerii Rusz przygotują długi na 8 metrów plakat z rysunkami i ważnym hasłem: „Jedno zdanie…”. Uczestnicy – dzieci, młodzież i dorośli zostaną zaproszeni do odpowiadania na powyższe hasło w formie rysunkowej lub pisanej. W efekcie wspólnej pracy powstanie piękny, kolorowy obraz z inspirującymi odpowiedziami. Wstęp wolny.

godz. 15:30, Dyskusyjny Klub Filmowy w Kinie Camerimage, Rynek Nowomiejski 28
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w tworzeniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego, na pierwsze spotkanie organizacyjne w Kinie Camerimage.

godz. 16:00, Volleyball Toruń Cup, hala w Szkole Podstawowej nr 28, ul. Przy Skarpie13
Turniej finałowy o awans do Tauron 1. Ligi – harmonogram.

godz. 18:00, Kiedy znów zakwitną białe bzy – koncert, Torunianka Cafe, ul. Franciszkańska 16
Koncert muzyki dwudziestolecia międzywojennego w wykonaniu Jakuba Gawrysiaka. W repertuarze najpiękniejsze utwory lat 20. i 30. ubiegłego stulecia autorstwa wybitnych kompozytorów (m.in. Franza Doelle, Freda Schera, Zygmunta Białostockiego), tekściarzy (m.in. Mariana Hemara, Jerzego Jurandota, Zenona Friedwalda), utrwalone na czarnych płytach przez największe głosy epoki (m.in. Mieczysława Fogga, Tadeusza Faliszewskiego, Janusza Popławskiego). Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kawiarni.

godz. 18:00, „Mistrz i Małgorzata” – premiera spektaklu, Teatr im. Wilama Horzycy, pl. Teatralny 1
„Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa jest jak rozbite lustro, w którym w setkach refleksów widzimy Rosję, miłość, ludzką mizerność i ogrom samotności. Sednem powieści jest mroczna tajemnica i pytanie o banalność zła. W „Mistrzu i Małgorzacie” w reżyserii Łukasza Czuja bierze udział niemal cały zespół aktorski Teatru Horzycy. Aktorom na scenie będzie towarzyszyć zespół muzyczny pod kierownictwem Igora Nowickiego. Brak biletów.

godz. 18:00, Jubileusz Młodego Torunia, Teatr Baj Pomorski, ul. Piernikarska 9
Jubileusz 60-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń". Na scenie zaprezentują się obecni wychowankowie zespołu oraz absolwenci. Nie zabraknie pięknych choreografii oraz znanych utworów ludowych takich jak „Cyt, Cyt"; „Kukułeczka" czy „Jadą goście jadą".



godz. 19:00, The Best of Tina – koncert, CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Podczas koncertu usłyszymy m.in. takie przeboje Tiny Turner, jak „The Best”, „What’s Love Got To Do With It”, „Private Dancer” czy „Golden Eye” w aranżacji utalentowanych, polskich artystów. Charyzmatyczni soliści, wybitny zespół wokalny, wszystko zaś dopełnione bogatym brzmieniem Orkiestry Krzysztofa Falkowskiego oraz Golden Gate String Quartet. Bilety dostępne online.

godz. 19:00, Piernikalia 2024, kampus UMK
Drugi dzień święta studentów to koncerty m.in. Luxtorpedy, Łydki Grubasa, Happy Sad oraz wiele wydarzeń towarzyszących. Harmonogram Piernikaliów.

godz. 20:00, Od Nowa Reggae Night – koncert, Od Nowa, ul. Gagarina 37A
Koncert zespołów Jemiayka i Myasta. Rezerwacja biletów pod adresem e-mail: myastaofficial@gmail.com.




NIEDZIELA 12 MAJA

godz. 8:00, Wędrówki rodzinne z PTTK, zbiórka: przystanek linii MZK nr 121 przy ul. Wyszyńskiego
Z punktu zbiórki uczestnicy wyprawy wyruszą autobusem do Lubicza Dolnego. Trasa wyprawy będzie wiodła przez Lubicz Górny, drogami i duktami leśnymi Nadleśnictwa Dobrzejewice, Obory, Dzikowo i Chrapy. Długość trasy do przejścia wyniesie około 15 km. Turyści włączą się do udziału w XII Rajdzie Granicznym. Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej PTTK Hanna Czech. Udział bezpłatny.

godz. 11:00, 13. Run Toruń – Zwiedzaj ze zdrowiem, start: przy CH Plaza, ul. Broniewskiego
Po raz 13. biegacze wystartują w dystansach 5 i 10 km. Imprezie przewodzą dwa hasła „Zwiedzaj ze Zdrowiem!” oraz „Pobiegnij w sercu Torunia”, gdyż trasy biegu co roku wiodą przez największe perełki miasta m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, Bulwar Filadelfijski, Przedmieście Bydgoskie.

godz. 12:00, Kujawiaki do śpiewania – warsztaty śpiewacze, DomKultury Bydgoskie Przedmieście, ul. Sienkiewicza 11/3
Warsztaty śpiewacze, które poprowadzi Justyna Piernik. Tematem spotkań będą pieśni i przyśpiewki utrzymane w rytmie kujawiaka. Będziemy odkrywać tajemnice ich piękna, sięgając do nagrań archiwalnych wiejskich śpiewaczek i śpiewaków z Kujaw, urodzonych w wieku XIX i na początku XX wieku. Wspólnie poszukamy szczególnych cech kujawskiego stylu wokalnego i spróbujemy zinterpretować go na nowo. Warsztaty przeznaczone dla osób, które miały już wcześniej doświadczenie ze śpiewem. Zapisy – wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy.  Wstęp wolny.

godz. 12:00, Etnoigraszki: Na wesele, Muzeum Etnograficzne w Toruniu, ul. Wały gen. Sikorskiego 19
W majowej odsłonie ruszymy na wesele. Poznamy dawne wiejskie zwyczaje związane z tym rodzinnym świętem. Zaśpiewamy i zagramy melodie do tańca oraz weźmiemy udział w oczepinach po staremu. Z nami można się pobrudzić – warto „mieć na przebranie”. Prowadzenie: Marta Domachowska. Bilety: os. dorosła – 15 zł, dziecko – 10 zł, rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) – 30 zł do nabycia w przedsprzedaży od 7 maja w kasie Muzeum i już teraz online.

godz. 12:00, Spektakl cyrkowy i „Baśnie” Andersena, Amfiteatr w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu
Na najmłodszych w Parku Miejskim czekają: spektakl cyrkowy Pabla oraz dwa spektakle Teatru Miejsca. Na początek spektakl „Latający Kufer wg H. Ch. Andersena". O godz. 13:30 do krainy cyrkowych akrobacji i magii zaprasza Klaun Pablo - Magik i Żongler, a o godz. 15:00 - spektakl „Opowieści Papierowego Teatru" wg H. Ch. Andersena.

godz. 13.30, XXIV Festyn Parafialny „Tu są moje Czerniewice”, plac przy kościele pw. Matki Bożej Łaskawej w Toruniu-Czerniewicach, ul. Włocławska 256
Organizowany nieprzerwanie  od 2001 r. festyn, jest najważniejszym wydarzeniem społecznym w ciągu roku na toruńskich Czerniewicach. Skupia on zainteresowanie i zapewnia udział wszystkich zainteresowanych mieszkańców osiedla, łączy pokolenia, integruje dzieci, młodzież i seniorów. W programie festynu w tym roku znajdują się m.in. występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej Kujawia z Klubu Logistyk przy I Pomorskiej Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy, zespołów Mariani Band i Light Band oraz animacje grupy Shadow. Ponadto przygotowano szereg atrakcji dla dzieci (animacje dla dzieci: malowanie buziek, warkoczyki, tatuaże, klocki, puzzle, tańce, konkursy, dmuchańce), atrakcje kulinarne, loterię fantową, przejażdżki fiatem 125p, symulator wypadku drogowego WORD, fotobudka, pokaz Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu  i inne.

godz. 13:00, Volleyball Toruń Vup, hala w Szkole Podstawowej nr 28, ul. Przy Skarpie 13
Turniej finałowy o awans do Tauron 1. Ligi – harmonogram.

godz. 14:00, Zwiedzanie Dworu Artusa, Rynek Staromiejski 6
Wizyta w salach Dworu Artusa – pełnych luster, kryształowych żyrandoli i niezwykłych historii to wspaniała rozrywka dla starszych i młodszych. Dwór Artusa to centrum kultury oraz zabytek historyczny i architektoniczny. Powstał w XIV wieku i przez stulecia pełnił ważne funkcje. Z budynkiem związany jest szereg wspomnień, historii i opowieści, które znacznie ułatwiają zrozumienie Torunia jako ośrodka handlu, gospodarki i sztuki. Obecnie w wyjątkowych wnętrzach Dworu Artusa odbywają się koncerty, spektakle, bankiety i konferencje. Bilety dostępne online.

godz. 15:00, Dzień Baniek Mydlanych ze Smokiem Edziem, Centrum Handlowe Nowe Bielawy, ul. Olsztyńska 8
Poczuj niesamowity klimat tysięcy baniek wypuszczanych w powietrze. Ponadto na najmłodszych będą czekać: strefa zamków dmuchanych, zabawy i konkursy z nagrodami, kolorowe smakołyki, tysiące baniek mydlanych o najróżniejszych kolorach i kształtach, możliwość puszczania własnych unikalnych baniek mydlanych, koncert Smoka Edzia, akcesoria do puszczania baniek mydlanych. Wstęp wolny.

godz. 16:00, Chopin na ludowo – koncert, CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Recital fortepianowy Grzegorza Niemczuka. Koncert będzie wyjątkowy nie tylko przez różnorodność wykonanych utworów, lecz także dlatego, że prowadzić go będzie solista. Dzięki temu słuchacze będą mieli okazję zarówno posłuchać muzyki Chopina, jak i zapoznać się z nią od strony bardziej technicznej, skupionej szczególnie na wpływie regionalnego folkloru na dzieła kompozytora. Bilety: 35 zł do nabycia w kasie CKK Jordanki oraz online.

godz. 17:00, „Mistrz i Małgorzata” – spektakl, Teatr im. Wilama Horzycy, pl. Teatralny 1
„Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa jest jak rozbite lustro, w którym w setkach refleksów widzimy Rosję, miłość, ludzką mizerność i ogrom samotności. Sednem powieści jest mroczna tajemnica i pytanie o banalność zła. W „Mistrzu i Małgorzacie” w reżyserii Łukasza Czuja bierze udział niemal cały zespół aktorski Teatru Horzycy. Aktorom na scenie będzie towarzyszyć zespół muzyczny pod kierownictwem Igora Nowickiego. Brak biletów.

godz. 17:30, Festiwal kolorów, Centrum Handlowe Nowe Bielawy, ul. Olsztyńska 8
Okazja do dobrej zabawy i wspólnego kolorowego szaleństwa, do tego masa łakoci, dmuchańce, malowanie buziek i konkursy z nagrodami.

godz. 18:00, „Prawda” – spektakl, CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Czy prawda zawsze wychodzi na jaw, a może każdy ma własną? I czy kłamstwa rzeczywiście mają krótkie nogi? Odpowiedzi na to pytania dostarczy najnowsza komedia „Prawda” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Bilety dostępne online.

godz .19:00, SBB – koncert, OdNowa, ul. Gagarina 37A
SBB to zespół, który krytycy muzyczni okrzyknęli najlepszą polską formacją rockową 50-lecia. Ta trójka artystów zrewolucjonizowała polski rock i jest czołowym przedstawicielem rocka progresywnego w Polsce. Muzyka SBB, które wystąpi w oryginalnym składzie, jest znana z bogactwa brzmień i unikalnego połączenia różnorodnych gatunków muzycznych. Elementy rocka progresywnego, jazzu i bluesa splatają się w ich utworach, tworząc kompleksowe i pełne emocji kompozycje. Bilety dostępne online.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

  • Zastępca prezydenta Rafał Pietrucień na Zlocie Mercedesów
    Miasto, Sport
    Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz.
  • Dziecko na rowerku na Motoarenie
    Sport
    246 uczestników stanęło 19 maja 2024 r. na starcie zawodów rowerkowych dla dzieci na Motoarenie.
  • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
    Miasto
    Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
  • Rondo Czadcy z tramwajem
    Drogi, Miasto
    Uwaga! Awaria sygnalizacji świetlnych w rejonie ronda Czadcy, spowodowana przez burzę. Prosimy o ostrożność!
  • Na zdjęciu: ceramiczne czerwone maki, w tle Rynek Staromiejski
    Miasto
    80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
  • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
    Miasto
    W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
  • 18 maja 2024 r. w hali w hali sportowej ZSPS i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się III Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców. Zawody potrwają do 19 maja.
  • 80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
  • W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
  • Dziesięć wyjątkowych monodramów na scenie Teatru Baj Pomorski – rozpoczęły się 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora.
  • W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
  • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
  • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
  • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.