KIS - Kompetentni i Solidni | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

KIS - Kompetentni i Solidni

Tytuł projektu:
KIS - Kompetentni i Solidni. 

Program Operacyjny:
Sektorowy Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich 2004 -2006, Priorytet 1. "Aktywna polityka rynku pracy oraz integracji zawodowej i społecznej",
Działanie 1.5 "Promocja aktywnej polityki społecznej poprzez wsparcie grup szczególnego ryzyka",
Schemat a) "Wspieranie osób z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym".

Wartość projektu:
468.796,11 zł.

Źródła finansowania:
Europejski Fundusz Społeczny, Gmina Miasta Toruń.

Kwota dofinansowania:
375.036,89 zł.

Realizator:
Centrum Integracji Społecznej CISTOR - gospodarstwo pomocnicze Urzędu Miasta Torunia.

Termin realizacji:
od 15 stycznia 2007 r. do 15 marca 2008 r.

Cel:
Wsparcie osób podlegających wykluczeniu społecznemu poprzez integrację i reintegrację społeczną oraz zawodową.

Grupa docelowa:
120 mieszkańców Gminy Miasta Toruń, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji zawodowej i osobistej z powodu: bezrobocia trwającego powyżej 24 miesięcy, bezdomności, pobytu w zakładzie karnym (w ciągu ostatniego roku), uzależnienia od narkotyków i alkoholu (osoby w trakcie terapii uzależnień, bądź po terapii nie dalej niż 1 rok) oraz przynależności do tzw. trudnej młodzieży (15-24 lata): nie uczącej się, nie pracującej, niezarejestrowanej w urzędzie pracy bądź mającej problemy w szkole i pochodzącej ze środowisk ubogich i dysfunkcyjnych.

Główne działania:
Projekt został podzielony na cztery edycje - po 3 miesiące każda, w której wzięło łącznie udział 131 osób. W ramach szkoleń i kursów osoby skorzystały z następujących form pomocy: warsztatów z doradztwa zawodowego oraz pośrednictwa pracy, kursów - języka angielskiego, komputerowego, wizażu. Ponadto brały udział w szkole rodzica, treningu interpersonalnym, warsztatach z przedsiębiorczości, miały dostęp do prawnika, pedagoga, psychologa i pracownika socjalnego. Przez cały okres uczestnictwa w projekcie, uczestnicy otrzymywali bilety na dojazd na zajęcia, posiłki, była zapewniona opiekę nad małymi dziećmi. Osobom najbardziej aktywnym opłacane są przygotowania zawodowe u pracodawcy oraz szkolenia zawodowe. Projekt został zrealizowany zgodnie z założeniami, osiągnięte rezultaty przewyższały planowane: przystąpienie do projektu 131 osób (w założeniu – 120 os.); ukończenie projektu przez 74% uczestników (w założeniu – 70%); podjęcie zatrudnienia/nauki przez 34% (w założeniu – 30%).

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2004-2006
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Sektorowy Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Grupa docelowa: 
Osoby dorosłe podnoszące kwalifikacje zawodowe
Osoby zagrożone wykluczeniem społecznym
Tematyka projektu: 
Podniesienie kwalifikacji zawodowych
Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu
Realizator: 
Centrum Integracji Społecznej CISTOR

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto, Sport
    W Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu, w Piernikowym Miasteczku, na terenie Muzeum Artylerii i na Barbarce bawiliśmy się wspólnie z okazji Dnia Dziecka. Na uczestników czekały liczne atrakcje, które dostarczyły mnóstwo zabawy i emocji.
  • Fragment plakatu budżetu obywatelskiego 2025.
    Miasto
    189 projektów znalazło się na liście wniosków zgłoszonych do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2025. Do 14 czerwca 2024 r. można zgłaszać uwagi do tych propozycji.
  • Kultura, Miasto
    W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
  • Kultura, Miasto
    W ramach Toruńskiego Pikniku Archiwalnego cztery instytucje przygotowały drzwi otwarte połączone z prelekcjami, projekcjami, grami, zabawami i konkursami.
  • Miasto, Sport
    Z okazji 25-lecia działalności Klub Laguna 24 zorganizował na basenie UCS UMK przy ul. Św. Józefa w Toruniu zawody w dniach 1-2 czerwca 2024 r., tj. klubowy Puchar Polski w pływaniu w płetwach pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
  • Eko, Miasto
    Zapraszamy na ekopiknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska, który odbędzie się 8 czerwca 2024 r. przy amfiteatrze w Parku na Bydgoskim Przedmieściu.
  • 28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Kontakt" rozpoczął się spektaklem Przemiana – na podstawie opowiadania Franza Kafki, który wyreżyserował Oliver Frljić – znany polskiej publiczności z głośnej Klątwy w Teatrze Powszechnym w Warszawie.
  • 189 projektów znalazło się na liście wniosków zgłoszonych do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2025. Do 14 czerwca 2024 r. można zgłaszać uwagi do tych propozycji.
  • Do udziału w dwóch projektach skierowanych do osób bezrobotnych zachęca Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
  • Rządowy program in vitro ruszy zgodnie z planem, czyli od 1 czerwca tego roku i potrwa do 31 grudnia 2028 roku.
  • 1 czerwca br. wejdą w życie zmiany w komunikacji miejskiej na lewobrzeżu. A już 2 września, na próbę, wróci linia autobusowa nr 22.
  • 4 czerwca 2024 o godz. 18:00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa odbędzie się XX jubileuszowa edycja koncertu kompozytorskiego Pięciolinia Wolności.
  • 1 czerwca 2024 r. startuje ogólnopolska rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Jak co roku Toruń włącza do tej akcji.
  • W niedzielę, 2 czerwca 2024 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.