5. edycja Festiwalu Sztuki Faktu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

5. edycja Festiwalu Sztuki Faktu

Tytuł projektu:
5. edycja Festiwalu Sztuki Faktu „Portret Polaków - spojrzenie w lustro”

Program Operacyjny:    
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś priorytetowa 4 „Region przyjazny środowisku”
Działanie 4.4 „Ochrona i rozwój zasobów kultury”
Schemat: Imprezy kulturalne

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 624 499,55 zł
Kwota dofinansowania: 220 248,77 zł
Wkład własny: 404 250,78 zł
Źródła finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, wkład sektora prywatnego

Realizator:     
Toruńska Agenda Kulturalna

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
29.09.2017 r. - Uchwała Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego nr 38/1788/17 w sprawie przyznania dofinansowania projektowi „Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2017”.

Termin realizacji:
5.10.2017 r. – 7.10.2017 r.

Opis projektu:
Przedsięwzięcie stanowi zadanie w ramach projektu partnerskiego Samorządu Województwa pn. „Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2017”.

Celem projektu było zwiększenie atrakcyjności obiektów kultury regionu kujawsko-pomorskiego, poprzez organizację imprezy kulturalnej, która wykazuje znaczny wpływ na gospodarkę regionalną i znaczny wkład w osiągnięcie celów Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego w ramach Obszaru priorytetowego Kultura.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Faktu pod dyrekcją artystyczną Jacka Snopkiewicza od 2013 r. promuje gatunki misyjne wyrastające z konkretnych zdarzeń – reportaż, dokument, teatr. To jedyne wydarzenie w Polsce, w ramach którego prezentowane są najciekawsze reportaże telewizyjne ostatnich lat. Festiwal skupia się na sztuce reportażu pokazując jej nowe nurty i kierunki.

Podczas piątej edycji odbył się przegląd reportaży, dokumentów przedstawiający biografie Polaków mających swój wkład w odzyskanie niepodległości i budowanie państwowości. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się projekcje filmów: „Sprawiedliwy”, „Wyklęty”, „Habit i zbroja”. Podczas V edycji Festiwalu widzowie mieli okazję zobaczyć wybrane propozycje światowego przeglądu reportażu i dokumentu telewizji publicznych INPUT TV.

Festiwal Sztuki Faktu jest unikatowym wydarzeniem na skalę kraju, skupia twórców reportażu telewizyjnego i dokumentu, przez co jest bezsprzecznie kojarzony z województwem. Międzynarodowa ranga festiwalu, współpraca z telewizjami z kraju i zagranicy służy ogólnoświatowej promocji marki kulturalnej województwa i rozwijaniu współpracy polskich dziennikarzy i reporterów – w tym działających w Województwie z twórcami z wielu krajów.

Festiwal Sztuki Faktu organizowany w CKK Jordanki oraz Teatrze „Baj Pomorski” promuje nie tylko województwo jako miejsce sprzyjające twórcom telewizyjnym, ale także Toruń jako miasto o wyjątkowej architekturze.  Piękne budynki, w których organizowane były wydarzenia i ich usytuowanie w obrębie zespołu Staromiejskiego przyczyniły się do zwiększenia atrakcyjności obiektów kultury Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na kilka dni Toruń stał się stolicą reportażu filmowego, a region odwiedzili dziennikarze z całego kraju i zagranicy.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Tematyka projektu: 
Kultura
Realizator: 
Toruńska Agenda Kulturalna

  

Najczęściej czytane aktualności

  • Inwestycje, Miasto
    W ostatnim czasie miasto zrealizowało inwestycję pn. "Przywróćmy dawny blask schodom w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu".
  • I Liceum Ogólnokształcące w Toruniu
    Miasto
    Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów siedmiu placówek oświatowych.
  • Na zdjęciu: prezydent Paweł Gulewski
    Miasto
    7 maja 2024 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego miało miejsce zaprzysiężenie nowego prezydenta miasta, Pawła Gulewskiego, oraz ślubowanie radnych miejskich kadencji 2024-2029.
  • Flisackim szlakiem Drwęcy i Wisły
    Miasto
    Grupa Inicjatywna Kaszczorzacy zaprasza na inicjatywę lokalną pod tytułem „Flisackim szlakiem Drwęcy i Wisły”. W ramach wydarzenia odbędzie się wycieczka rowerowa z przewodnikiem drogą wzdłuż Drwęcy.
  • Miasto
    Dzień Europy obchodzony jest co roku 9 maja, aby uczcić pokój i jedność w Europie oraz upamiętnić rocznicę podpisania deklaracji Schumana.
  • Zjedz śniadanie na trawie na Podgórzu
    Eko, Miasto
    Szukasz ciekawego i smacznego sposobu na spędzenie czasu? 18 maja odbędzie się Śniadanie na Trawie w Ogrodzie Społecznym Lewobrzeże.
  • 8 maja 2024 roku, w 79. rocznicę zakończenia II wojny światowej, w toruńskich miejscach pamięci złożono kwiaty i zapalono znicze.
  • Już w najbliższą sobotę 11 maja 2024 r. Stowarzyszenie Gildia Superbohaterów zaprasza na grę miejską w klimatach popkultury.
  • Szukasz ciekawego i smacznego sposobu na spędzenie czasu? 18 maja odbędzie się Śniadanie na Trawie w Ogrodzie Społecznym Lewobrzeże.
  • Rozwój gospodarki i finansów cyfrowych, nowoczesne usługi płatnicze i edukacyjne, e-commerce, dostępność i bezpieczeństwo cyfrowe. O tym rozmawiają w Toruniu uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej COPERNICAN DIGITAL FORUM. Miasto Toruń i Centrum Wsparcia Biznesu są partnerami wydarzenia.
  • 13 maja 2024 r. rusza nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025.
  • 20 maja 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu rozpocznie się dwudniowa konferencja poświęcona zdrowiu psychicznemu młodzieży.
  • Trzynasta edycja toruńskiej „dyszki” i towarzyszącej „piątki” odbędzie się 12 maja 2024 r. Dzień wcześniej zaplanowana jest rywalizacja dla dzieci i młodzieży.
  • Ruszyły zapisy dzieci, które chcą wziąć udział w wyścigach rowerowych na Motoarenie. Wydarzenie odbędzie się 19 maja 2024 r.